logo Gemeente Tilburg Gemeente Tilburg

Woontoren Victoria aan het Pieter Vreedeplein

Aan het Pieter Vreedeplein is woontoren Victoria in aanbouw. Een woongebouw met 130 koopappartementen en 281 m2 commerciële ruimte.

In januari 2026 zijn de voorbereidende werkzaamheden gestart, op 7 mei 2026 is de start van de bouw op feestelijke wijze gevierd. De woontoren wordt gebouwd door projectontwikkelaars Van de Ven Tilburg en Van Schijndel Bouwgroep Geffen en duurt tot half 2028.

Woontoren met koopwoningen

Victoria wordt ongeveer 65 meter hoog met 20 bouwlagen. De woontoren krijgt 130 koopappartementen, een fietsenstalling voor bewoners en ongeveer 281 m2 commerciële ruimte. Ook komen er maximaal 73 parkeerabonnementen voor bewoners, waarmee ze kunnen parkeren in een parkeergarage op loopafstand. 

Planning

De projectontwikkelaars hebben in januari, februari en maart 2026 grondwerkzaamheden uitgevoerd. In maart 2026 is de bouw gestart. De bouw duurt naar verwachting 2,5 jaar tot half 2028. Daarna start de aanleg van de openbare ruimte.

Verkeersroute rondom het plein

Een groot deel van het Pieter Vreedeplein is tijdelijk bouwterrein. Om het plein bereikbaar te houden en het auto- en fietsverkeer rondom het plein veilig te laten doorstromen zijn er verkeersmaatregelen nodig. 

  • Vanaf maandag 16 maart is de Telegraafstraat tussen Magazijnstraat en Heuvelring afgesloten voor auto's. De Pieter Vreedegarage blijft bereikbaar voor auto's via de Magazijnstraat. 
  • Door de afsluiting is de Telegraafstraat vanaf de Heuvelring doodlopend; tweerichtingsverkeer tot net voor de entree van de Pieter Vreedegarage.
  • De rotonde bij de ingang van de Pieter Vreedegarage is weggehaald en vervangen door een gewone voorrangskruising.
  • Tussen de Willem II-straat en IJzerstraat is het eenrichtingsverkeer voor auto’s in de Telegraafstraat omgedraaid. Hierdoor creëren we een veilige bevoorradingsroute voor de ondernemers op het Pieter Vreedeplein.
  • Er is een tijdelijke omleidingsroute voor fietsers, via de IJzerstraat en Telegraafstraat.
  • De blauwe parkeervakken zijn verwijderd. Er zijn nieuwe fietsparkeervakken aangelegd bij de kruising van de Van Delfthof en de Telegraafstraat. Daarnaast kunnen fietsers zoals altijd terecht in de stalling onder het Pieter Vreedeplein of onder de Heuvel.
  • Alle winkels en horeca blijven altijd bereikbaar via een veilige voetgangersroute over het plein langs de bouwplaats.

Verwijderen bomen

Als onderdeel van de voorbereidende werkzaamheden zijn er 10 bomen verwijderd op het Pieter Vreedeplein. Hiervoor is in mei 2025 een vergunning gegeven. Na de bouw worden in hetzelfde gebied minimaal 10 nieuwe bomen en groen geplant om de verwijderde bomen te compenseren volgens de bomenverordening.

We verwijderen liever geen bomen maar het is nodig om een veilige bouwplaats te garanderen en routes voor het bouwverkeer aan te leggen. Onder bijna het hele plein ligt een parkeergarage. Daardoor kan zwaar bouwverkeer alleen rijden over de smalle strook waar eerder de bomen stonden. Om genoeg veilige ruimte te maken voor het bouwterrein, passen we het plein en het verkeer eromheen tijdelijk aan. 

Nieuwe, groene indeling plein

In 2026 gaat de gemeente verder in gesprek met bewoners, horeca en ondernemers rond het plein om samen een definitief ontwerp voor de openbare ruimte te maken. In dit ontwerp staan extra groen, betere bereikbaarheid van de winkels en een prettig plein om te verblijven centraal.

Meer informatie over de verkoop van de woningen: victoriatilburg.nl.

Meer informatie

Heb je vragen aan de projectontwikkelaars van de woontoren Victoria? Neem dan contact op met Pim van Doleweerd van Van de Ven Bouw en Ontwikkeling bv. Hij is bereikbaar per e-mail via pvdoleweerd@vandevenbv.nl.  
Heb je vragen over de woontoren Victoria? Projectleider Renske Proost van de gemeente is bereikbaar voor meer informatie via renske.proost@tilburg.nl
Heb je vragen over de inrichting van de openbare ruimte? Projectleider Jan Mastenbroek van de gemeente is bereikbaar per e-mail via jan.mastenbroek@tilburg.nl.