Duurzame bekers horeca en evenementen

Op 20 december 2022 is besloten dat alle drankenverstrekkers verplicht zijn om dezelfde duurzame bekers te gebruiken. Het gaat om hardcup bekers tijdens carnaval, Koningsnacht en -dag en de kermis. Ook zijn de duurzame bekers verplicht bij A-evenementen of activiteiten waar geen evenementenvergunning voor nodig is. 

Voor wie geldt dit?

Carnaval

  • Voor alle horeca die de carnavalsbrief ontvangen en dus een buitenbar mogen plaatsen;
  • Voor alle organisatoren van A, B en C evenementen in de binnenstad, de Piushaven en de Spoorzone;
  • Voor alle organisatoren van B en C evenementen die niet plaatsvinden in de Binnenstad, Piushaven en Spoorzone.
  • Vragen? Kijk op de pagina van veelgestelde vragen over de statiegeldbekers tijdens carnaval.

Koningsdag -en nacht

  • Voor alle organisatoren van A, B en C evenementen in de Binnenstad, de Piushaven en de Spoorzone;
  • Voor alle organisatoren van B en C evenementen die niet plaatsvinden in de Binnenstad, Piushaven en Spoorzone.

Kermis

  • Voor alle horeca die een tijdelijk kermisterras aanvragen of die een artikel 4 brief ontvangen (en dus een buitenbar mogen neerzetten);
  • Voor alle organisatoren van A, B en C evenementen in de Binnenstad, Piushaven en Spoorzone;
  • Voor alle organisatoren van B en C evenementen die niet plaatsvinden in de Binnenstad, Piushaven en Spoorzone.

Wij helpen u

We werken samen met een externe partner en enkele horeca ondernemers om deze maatregel voor u te vergemakkelijken.