Verrijk je Wijk!

Heeft u een idee voor de buurt, dan kunt u daar een financiële bijdrage voor krijgen. U als bewoner weet zelf als geen ander waaraan uw buurt moet voldoen om er prettig te kunnen wonen en leven. En ook uw buren, de mensen in uw straat of uw dorpsgenoten hebben daar ideeën over. Met Verrijk je Wijk! kunt u hier samen actief aan meewerken.

Verrijk je wijk

Aanvragen

Bijdrage aanvragen

U vraagt een bijdrage aan bij uw wijkraad met het formulier 'Verrijk je wijk'. Vraag voor activiteiten in het openbaar gebied (zoals een buurtfeest of straatspeeldag) ook toestemming of maak een melding bij de gemeente.  

Wijkraden Tilburg
Bekijk de kaart

Voorwaarden

De gemeente geeft subsidie aan de wijk- en dorpsraden van Tilburg. Via dit formulier doet u een verzoek bij uw wijk- of dorpsraad. Uw wijk- of dorpsraad ontvangt uw verzoek en beslist of uw verzoek wordt goedgekeurd.

De gemeente draagt met dit project bij aan ideeën van bewoners om hun straat, wijk of dorp gezelliger, socialer of veiliger te maken. Er zijn veel activiteiten mogelijk, zoals:

  • een eenmalige activiteit om elkaar beter te leren kennen
  • een schoonmaakactie in de buurt
  • een (klein) sociaal project om bewoners met verschillende culturen bijeen brengen
  • een activiteit gericht op veiligheid
  • een straatspeeldag

Waar moet u rekening mee houden?

  • Een wijk- en dorpsraad stelt eigen voorwaarden voor het soort activiteiten waar u een bijdrage voor kunt aanvragen. Deze voorwaarden kunnen dus per wijk of dorp verschillen. Informeer bij uw wijkraad. Op de kaart 'Wijkraden Tilburg' ziet u welke wijk- of dorpsraad bij uw adres hoort. De e-mailadressen en websites staan in de tabel op deze pagina.
  • Uw activiteit moet bijdragen aan de sociale cohesie en leefbaarheid in de wijk.
  • U voert voor zover mogelijk de plannen zelf uit, samen met uw buurtbewoners. Behalve bij ingrepen in het openbaar gebied. Hiervoor is de gemeente verantwoordelijk.
  • Voor alle activiteiten op openbaar gebied, zoals het gebruik van de straat of een park, moet u een vergunning aanvragen.
  • Maak een begroting waaruit blijkt waar u het geld aan gaat uitgeven.

Aanpak

Heeft u een idee voor uw wijk of buurt, maar u weet niet zo goed hoe u de zaken moet regelen? Of vindt u dat er iets moet gebeuren in de straat, maar u weet niet precies wat? Neem dan contact op met uw wijk- of dorpsraad of ga naar uw wijkcentrum in de buurt.

Contact

Wilt u iets vragen over Verrijk je wijk? Stuur uw vraag naar verrijkjewijk@contourdetwern.nl. Vergeet niet uw naam en adres te vermelden.

Overzicht wijk- en dorpsraden gemeente Tilburg
Naame-mailWebsite
Buurtraad Armhoefse akkersbuurtraad@armhoefseakkers.nlwww.armhoefseakkers.nl
Dorpsraad Berkel-Enschotinfo@dorpsraadberkelenschot.nldorpsraadberkelenschot.nl
Wijkraad Binnenstadbinnenstad@verrijkjewijk.nlGeen website
Wijkraad De Blaaksecretariaat@wijkraaddeblaak.nlwijkraaddeblaak.nl
Wijkraad Korvel Westend Sint Annainfo@korwesta.nlkorwesta.nl
Wijkraad de RingInfo@de-ring.orgwww.de-ring.org
Wijkraad Goirke-Hasselt Bouwmeesterbuurtverrijkjewijk@goirke-hasselt.nlwww.goirke-hasselt.nl
Wijkraad Koningshavensecretaris@koningshaven.euwijkraad.koningshaven.eu
Wijkraad Loven-Besterdinfo@loven-besterd.nlwww.loven-besterd.nl
Wijkraad Noordhoekst.wijkraadnoordhoek@gmail.comwww.stichtingnoordhoek.nl
Wijkraad Reeshofinfo@wijkraadreeshof.nlwww.wijkraadreeshof.nl
Wijkraad Groenewoudwijkraad@groenewoudtilburg.nlGeen website
Wijkraad Stokhasseltverrijkjewijk@stokhasselt.nlwww.stokhasselt.nl
Wijkraad Theresiainfo@wijktheresia.nlwww.wijktheresia.nl
Wijkraad 3 Westvjw@wijkraadtilburg3west.nlwww.wijkraadtilburg3west.nl
Wijkraad Zuiderkwartierinfo@wijkraadzuiderkwartier.nlwww.wijkraadzuiderkwartier.nl
Dorpsraad Udenhoutinfo@dorpsraadudenhout.nldorpsraadudenhout.nl
Noordraad Heikant-Quirijnstoksecretariaat@noordraadhq.nlwww.noordraadhq.nl
Wijkraad Zorgvliedsecretariaat@zorgvliedtilburg.nlwww.zorgvliedtilburg.nl