logo Gemeente Tilburg Gemeente Tilburg

Start bouw woontoren Victoria

08 mei 2026

Met een feestelijk moment is de bouw van woontoren Victoria aan het Pieter Vreedeplein officieel gestart. Victoria wordt een gebouw van 20 verdiepingen met in totaal 130 koopappartementen.

De woontoren komt midden in het centrum: op loopafstand van winkels, horeca en het station. Alle woningen krijgen een eigen buitenruimte en op de begane grond komt ruimte voor commerciële functies. Daarmee levert het project een bijdrage aan het toevoegen van woningen in de binnenstad en aan een levendig gebied waar mensen kunnen wonen en verblijven.

Samenwerking

De ontwikkeling en bouw van Victoria ligt in handen van Van de Ven Bouw en Ontwikkeling en Van Schijndel Bouwgroep. Zij werken samen aan de realisatie van het woongebouw. Wethouder Rik Grashoff van de gemeente Tilburg zegt: “Victoria wordt een waardig onderdeel van de Tilburgse binnenstad. Het is een project op een mooie, prominente plek, gerealiseerd met partners die hebben bewezen kwaliteit te leveren. Alles bij elkaar genomen kunnen we het verblijfsklimaat fors verbeteren.”

Ontwikkeling van het Pieter Vreedeplein

De bouw van Victoria is een volgende stap in de ontwikkeling van het Pieter Vreedeplein. De komende periode zijn de bouwwerkzaamheden, na de afronding van de bouw wordt ook het plein zelf opnieuw ingericht, met meer aandacht voor groen en de beleving van bewoners en bezoekers.

Meer informatie staat op de pagina Victoria op deze website.