De aanpassingen
Bij de rotonde Campenhoefdreef-Dongewijkdreef nemen we extra maatregelen om de snelheid van fietsers en automobilisten te beperken.
- We maken de bochten in de fietspaden scherper.
- We maken de rijbanen op de rotondes smaller. Op sommige plekken vervangen we het asfalt door beton met een steenpatroon.
- We maken de drempels steiler op plekken waar de bus niet rijdt.
Planning
De werkzaamheden aan deze rotonde starten op maandag 18 mei 2026. We verwachten dat de rotonde half juni 2026 weer open is. Dit hangt onder andere af van de weersomstandigheden.
Mogelijke overlast
De werkzaamheden en het werkverkeer kunnen overlast veroorzaken. De rotonde wordt voor de veiligheid van de omgeving en de medewerkers afgesloten voor verkeer. In de buurt van de rotonde komen informatieborden over de omleidingen. Een aantal woningen, scholen en bedrijven zijn tijdelijk alleen via die omleidingsroutes bereikbaar. De gemeente vraagt hiervoor uw begrip.
Tilburg als fiets- en wandelstad
Sinds 2021 past de gemeente de voorrangssituatie aan op 23 rotondes binnen de bebouwde kom. Zo krijgen fietsers en voetgangers er voorrang. Op deze manier maken we fietsen in de gemeente fijner. Het zorgt ervoor dat je als fietser sneller op je bestemming bent en minder vaak hoeft te stoppen.
Tilburg volgt hiermee veel andere gemeenten. Op ongeveer 70% van de rotondes in Nederland hebben fietsers al jaren voorrang. Op www.tilburg.nl/rotondes vindt u meer informatie over de rotondes in Tilburg.
Meer informatie
Heeft u vragen over deze brief? Neem dan contact op met Marjolein Jansen van de gemeente. Zij is bereikbaar via e-mailadres marjolein.jansen@tilburg.nl en telefoonnummer 06 - 29 69 78 90.
Heeft u vragen tijdens het uitvoeren van de werkzaamheden? Neem dan contact op met Lamber Duivenvoorden, de uitvoerder van de firma Heijmans. Hij is op werkdagen bereikbaar via telefoonnummer 073 - 543 51 11.