Elektrische installatie voldoet niet
Om de locatie Korvelseweg 165 zo snel als mogelijk gereed te kunnen maken voor gebruik als opvanglocatie, was de gemeente al gestart met de voorbereidingen hiervoor. Tijdens deze voorbereidingen heeft onze installateur onder andere onderzoek gedaan naar de elektrische installatie in het pand. De conclusie van dit onderzoek is, dat de elektrische installatie niet voldoet aan de wet- en regelgeving.
Het geschikt maken van de elektrische installatie is wel mogelijk, maar kost veel tijd en geld. Alleen al het verkrijgen van de noodzakelijke vergunning duurt zo’n 1 tot 1,5 jaar omdat het pand een rijksmonument is. Aangezien de gemeente geen eigenaar is en het pand wilde huren tot 1 oktober 2028, is daarom besloten om de installaties niet aan te passen en het pand ook niet te gebruiken voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraine. De gemeente Tilburg gaat nu met spoed op zoek naar een andere geschikte opvanglocatie.
Informatieavond gaat niet door
Het besluit om het pand Korvelseweg 165 niet in te zetten voor de opvang betekent ook dat de informatiebijeenkomst van woensdagavond 16 april niet doorgaat. Omwonenden en belangstellenden die zich al hebben aangemeld, ontvangen van de gemeente een persoonlijk bericht hierover. Onze excuses voor het eventuele ongemak.
Meer informatie of vragen?
Heeft u algemene vragen of opmerkingen over het collegebesluit of de opvang van vluchtelingen in de gemeente Tilburg? Kijk dan voor meer informatie op de webpagina www.tilburg.nl/welkomintilburg.
Heeft u nog vragen? Neem dan contact met ons op via het e-mailadres welkomintilburg@tilburg.nl.